ВИДЕО: Отец Александар попот кој е хит на You tube

Александар Кухта е православен свештеник во мало место во Белорусија. Но, има илјадници следбеници на Јутјуб, каде што на својот канал зборува на разни теми, – од сексот до Ленин.

Погледнете го видеото во еден дел има и превод:

извор : slobodnaevropa.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Сестрите од Манастирот на Свети Георгиј Победоносец во Рајчица, метох на Бигорски Манстир направија снешко и испратија порака до верниците

Денешното снежно време монахињите од Бигорски манастир – од сестринството на Женски Манастир Рајчица Св. Георги Победоносец го…
Повеќе

Со две дози „Синофарм“ поминав пет тешки дена, ме спаси медот на Атиџе, молитвите.., како пејачката Ребека го прележа Ковид -19

Пејачката Ребека  вакцинирана со две дози „Синофарм“ го прележа ковид-19. Таа во подолга објава на социјалните мрежи објасни…