ВИДЕО: Полицајци спасија кученце

Мало кученце паднато во канал го спасија полицајци. Слегоа во каналот и го извадија по што го зеде жена да го чува. Полицајците се од полициска станица Бутел.

Досие ја поздравува и поддржува секоја акција за спасување вдомување и чување на животни кои живеат фрлени на улица. Големо БРАВО за полицајците кои и помогнаа на жената.

https://www.facebook.com/ajeta.rexhepoviq/videos/2533826843519732/
Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Дете падна од тераса

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци по што бил пренесен на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски,…