ВИДЕО: Уметник на семафор приведен од полицијата , одземени му се ножевите

https://www.facebook.com/julija.vidovska/videos/10216844072195842/

Момчето на видеото е снимено во Скопје и постирано на група на социјалната мрежа Фејсбук. Тој прави перформанс со ножеви и потоа од луѓето кои поминуваат зема и по некој денар. Момчето е уметник, вработен , а ова му е хоби. Но според пишувањата на членови во групата наводно тој бил приведен од алфите оти мафтал и фрлал ножеви. За да настапува вака на семафор наводно му требало дозвола од општината ,а ножевите му биле задржани во полиција. Го побаравме момчето, кога ќе добиеме повеќе информации ќе споделиме.

Total
0
Shares
Поврзани објави