Високи семптемвриски температури, мапа по градови на Славчо Попоски

Како што претходно најавивме и оваа недела ќе помине во знакот на стабилно, сончево, суво и натпросечно топло време а утре (вторник) ќе има и појава на умерена облачност.

Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Да напоменеме дека очекуваните температури на воздухот во текот на оваа недела ќе бидат повисоки од просечните за околу 7 степени што е значително над просекот.

Со ова значи може и понатаму да продолжи плажирањето кои се лубители на истото иако наутро веќе е значително посвежо сепак во текот на денот навистина владее навистина летно септемвриско време.

извор: Славчо Попоски

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави