Во Белград ликвидиран адвокат на Слободан Милошевиќ

Вечерва во Белград е убиен еден од најпознатите адвокати Драгослав Миша Огњановиќ. Убиен е во заседа ,а во рака бил ранет неговиот син Петар. Полицијата трага по напаѓачите, цел дел од Белград е блокиран. Адвокатот е познат по многу случаи што ги работел како најмоќен адвокат. Порано бил оженет со плејбој зајачица, а сега со 23 години помлада манекенка. Адвокатот бил бранител на Лука Бојовиќ, а го застапувал и Мира Марковиќ и Слободан Милошевиќ.
Полицијата се уште нема детали ниту осомничени.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

В.д. директорот на ЈП „Градски паркинг“ – Бојан Христовски денеска на Фејсбук сподели дека се повлекува од раководната позиција во претпријатието

Го пренесуваме во целост неговиот пост на социјалната мрежа: „Денеска навршуваат точно 8 месеци од моето именување за…