Воз излета од шини

Поради одрон на пругата кај Лакавица изутринава од шините се излизгал патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје, но нема повредени патници и персонал од железницата, потврдија од МЖ Транспорт ад Скопје.

Согласно со стандардната процедура, на местото се упатила екипа и помошен воз со којшто треба да се врати гарнитурата на шините по што ќе се утврди оштетувањето на пругата

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Загинатиот со семејството во авионската несреќа, Георги Бошнаков, имал компанија за рециклирање на отпад, акцијата за подигање на остатоците продолжува денеска

Георги Бошнаков, кој со сопругата и двете ќерки загина вчера откако „цесната“ со која летале од Охрид за…