Вработен во УЈП уaпсен за поткуп

Попладнево пред кафуле во центарот на Скопје е уапсен Љ.С. вработен во УЈП под сомнение дека зел поткуп. Според првичните сознанија тој седел на маса во кафуле каде дошло друго лиде и му дало плико во кое најверојано има пари. Веднаш потоа реагирала полицијата која го упасила и му ставила лисици на рацете. Полцијата дополнитело ќе соопшти детали за оваа акција.

Total
0
Shares
Поврзани објави