Времето попладне облачно со услови за дожд

Претпладне сончево со мала до умерена облачност а од пладневните часови во западните делови облачноста ќе се зголемува со услови за појава на локален дожд и ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 14, а максималната ќе достигне од 24 до 30 степени, во Скопје до 26 степени Целзиусови.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави