Затвореник изрешетан на улица сред бел ден во Ниш

Затвореник од Казнено поправната установа во Ниш Иван И . денеска е бил убиен сред бел ден во Ниш. Тој бил ангажиран за работоа околу уредување на јавното зеленило. Уиен е со огнено оружје со повеќе куршуми на влесот кај нишката тврдина. Починал на самото место а на него пукале маскирани напаѓачи во моментот кога излегувал од автомобилот со кој се превезувале затворениците.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

(НОВА АУДИО БОМБА на ЕЛ ЧЕКА) Кој ја мести Шекеринска? Нарачки како да гласа ДИК – дело за кое се осудени Сашо Мијалков и Мендух Тачи!

Шеќерим Ахмети, познат како „Ел Чека“, објави нова аудио бомба преку социјалната мрежа Фејсбук. Овојпат се слуша гласот…