Затвореник почина во болница, друг повреден во амбулантата во Идризово

Полицијата денеска соопшти дека вчера во 10.14 часот во Клинички Центар „Мајка Тереза“, поточно на Клиниката за Неврологија, починало осуденото лице С.С. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција. Повеќе детали не се соопштуваат. Неколку часа подоцна во кругот на Казнено поправната установа -Идризово, поточно во затворската амбуланта, дошло до расправија помеѓу осудениците М.Д. и С.М. М.Д. го удрил со тупаница во лицето С.М. кој со амбулантно возило бил пренесен во Ургентен Центар. Лекарите констатирале тешки телесни повреди и по санирањето на истите бил вратен назад во затворот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Јанева си заминува: Нема да дозволам моето име да биде искористено за нечие алиби со кое во заложништво ќе се држат судбината на СJO и Европските интеграции на мојата земја

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поднесе оставка и соопшти зошто тоа го прави. Во продолжение целото писмо до…