Зградите на Општина Аеродром и Министерството за култура полиени со мастило

Општината Аеродром е обоена во црна боја. Во текот на ноќта некој истурил кофа со масло, вели градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин. Прв забележал чуварот во 6 и 30 изутрина. Градоначалникот вели не знае кој е сторителот, ниту пак се сомнева во некого. Пријавиле во полиција. Останува надлежните органи да го решат случајот, вели Марин.

Освен Општина Аеродром,  со жолта боја е офарбано и Министерството за култура.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Мајмунски сипаници и во Србија

Србија го регистрира првиот случај на заболен со мајмунски сипаници, објави Институтот за јавно здравје „Батут“. „Случајот дијагностички…