Авионска несреќа во Франција – Боинг 737 наместо на писта, слета во езеро

Товарен авион Боинг 737 при слетувањето во текот на невремето што беснееше вчера наутро во околината на фрнацускиот град Монпење, наместо на пистата заврши во блиското езеро.

Во авионот имало три лица, кои за среќа, не се повредени.

Веднаш по инцидентот, аеродромот во Монпеље беше затворен за летови.

Total
13
Shares
Поврзани објави