Admin

1131 posts
Повеќе

Неверојатна приказна на мистериозната жена пронајдена на Крк: По 10 дена откриен нејзиниот идентитет

Останала без ништо, по славата станала бездомник и завршила во американски здруженија кои се занимаваат со рехабилитација на…
Повеќе

Сеад Кочан бара помилување

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој одлежа нешто над две години од затворската казна од четири години и осум…
Повеќе

Видео Заев: Болницата во Тетово беше без дозвола за градба, и што сега, да се посипеме со бензин и ние да се самозапалиме?

На новинарските прашања за начинот на изградба на модуларната болница во Тетово премиерот Зоран Заев одговори дека таквиот…
Повеќе

Почина Марина Туцаковиќ

Марина Туцакович ја изгуби битката со тешката болест во 67 година од животот. Најпознатиот текстописец последните денови ги…