Месец: м.г

126 posts
Повеќе

Кацарска до Судски Сoвет: Jавно кажав дека фамилијата Камчеви се наши фамилијарни пријатели, но таа моја искреност не смее да се злоупотребува од кого било, а посебно не од јавен обвинител, згрозена сум

Бев згрозена од изјавата на обвинителката Лиле Стефанова, односно од нејзиното сведочење во случајот „Рекет“,  со оглед дека…
Повеќе

Притвор за наставник од Гостивар кој во училница бакнал малолетничка

Одделението за внатрешни работи Гостивар-Надворешна канцеларија за криминалистички работи, до Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе кривична пријава против…
Повеќе

„Напуштете го молот веднаш, има бомба“- смс пораката на вработениот тинејџер во Сити Мол

Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Предлог за определување мерки на…
Повеќе

Итен состанок на Светската здраствена организација- корона вирусот се шири загрижувачки брзо

Светската здравствена oрганизација (СЗО) изрази голема загриженост поради ширењето на коронавирусот од човек на човек надвор од Кина…