Месец: м.г

97 posts
Повеќе

Предложен новиот состав на Антикорупциска комисија на чело со ревизорката Татјана Димитровска

Ревизорката Татјана Димитровска во следните пет години e предложена да биде претседателка на Државната комисија за спречување на…
Повеќе

Шефот на украинската дипломатија Кулеба нема да присуствува на Министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба нема да учествува на Министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје, a…
Повеќе

Кавга во Собранието – пратениците од СДСМ ги искинаа заклучоците на Мизрахи според кои одговорни за Онкологија се Венко Филипче и Нино Васев

Претседателката на собраниската Анкетна комисија за скандалот во Онкологија Рашела Мизрахи на денешната седница ги претстави заклучоците од…
Повеќе

Кацарска за бугарската ТВ Нова: Не постои законска пречка за внесувањето на Бугарите во Уставот

Претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска, во интервју за бугарската телевизија Нова вели дека не постои никаква правна пречка за…