Browsing Category

Вести

3861 posts
Повеќе

Расчистен случајот со наводното киднапирање во Карбинци, МВР вели нема елементи на кривично дело

Случајот со наводното киднапирање во основното училиште „Страшо Пинџур“ во Општина Карбинци – Штипско е целосно расчистен, информираат…
Повеќе

Мајката на Вања во изјава за српска „Република“: Не знам зошто се случи ова, сè уште го чекам епилогот

Српска „Република“, портал на српскиот весник „Српски телеграф“ денеска објави, како што тврди, изјава од мајката на убиената…
Повеќе

Ако има докази за истрагата, Мицкоски веднаш да ги достави до надлежните оти во спротивно прави кривично дело, велат Ковачевски и Спасовски

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски го повика претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да ги…
Повеќе

Палчо е уапсен во Турција

МВР за вечерва закажа вонредна прес конференција поврзана со убиствата на Вања и Панче, откако се дозна дека…