Месец: м.г

25 posts
Повеќе

СКАНДАЛ: ПРЕХРАНБЕНИОТ ГИГАНТ NESTLÉ ОБВИНЕТ ДЕКА ДОДАВАЛ ШЕЌЕР ВО ПРОИЗВОДИ ЗА ДОЕНЧИЊА НАМЕНЕТИ ЗА СИРОМАШНИТЕ ЗЕМЈИ

Неодамнешната истрага на организацијата за јавен мониторинг Public Eye со седиште во Цирих и Меѓународната мрежа за акција…
Повеќе

Министерката за култура најави тужба за клевета против градоначалничката на Скопје

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска најави тужба за клевета против скопската градоначалничка, Данела Арсовска. – Нема да дозволам…
Повеќе

Приватните специјализанти не се откажуваат: штрајкот ќе продолжи се додека не се исполнат нивните барања

„Немам партиска книшка, само крводарителска“ – приватните специјализанти  гневни на министерот Демири зашто се обидел да ги исполитизира…
Повеќе

Го искористи правото да не сведочи: заврши сослушувањето на мајката на осомничениот за убиството на Данка Илиќ

Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој е осомничен за убиството на двегодишната Данка Илиќ го искористи законското…