Browsing Category

Спорт

58 posts
Повеќе

Најдобрата тенисерка во светот, Ига Швјонтек, доживеа сензационална елиминација во второто коло на мастерсот во Торонто

Покрај Швјонтек, турнирот во оваа рунда го завршија четвртата и осмата во светот, како и поранешната шампионка на…
Повеќе

Калин Ивановски за првпат во својата кариера ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот дел од грен слем турнирот, Вимблдон

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски за првпат во својата кариера ќе игра во четвртфиналето на јуниорскиот дел од…