Browsing Category

Спорт

75 posts
Повеќе

Почина Чиро Блажевиќ

Почина Мирослав Чиро Блажевиќ, легендарниот селектор и селектор на Хрватска. Почина на 88-годишна возраст по долга борба со…
Повеќе

ФОТО: Првиот човек на ФИФА направи „селфи“ пред ковчегот на Пеле- по критиките се огласи и еве што кажа

Џани Инфантино, претседателот на ФИФА беше жестоко критикуван за неговото однесување на погребот на славниот Пеле. Светските медиуми…
Повеќе

Почина Синиша Михајловиќ

Страшна вест доаѓа од Италија, откако весникот „Газета дело спорт“ прв објави дека Синиша Михајловиќ почина денеска, губејќи…