Месец: м.г

96 posts
Повеќе

Вучиќ со драматично обраќање: Приштина на полноќ почнува со акција, Курти сака да биде Зеленски

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска од зградата на Претседателството им се обрати на граѓаните. Претседателот зборувал за…
Повеќе

Дизелот поевтинува 2 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените…