Месец: м.г

128 posts
Повеќе

Обвинителството се жали на ослободителна пресуда за дедо Љубе кој пукаше за да се спаси од разбојници

Кумановското обвинителство ја обжали пресудата со која беше ослободен од вина Љубомир Митев (79) од Којково, Кратовско познатиот…
Повеќе

Почина Жарко Луковски

Поранешниот главен извршен директор на Т-Мобиле, Жарко Луковски почина попладнево. Засега познато е дека бил болен а синоќа…
Повеќе

Јовевски за бонусите во СЈО: За секретар поголема плата од претседател на држава, за иста работа два пати платено

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска откри дека првичните согледувања околу исплатите на бонусите во СЈО покажале дека…