Сопругата на пратеникот се повлече: Тој не ме тепаше

Марија, сопругата на пратеникот на СДСМ Костадин Ацевски, за кој медиуми известија дека физички ја нападнал сопругата, во изјава за Плусинфо вели дека не била нападната ниту физички, ниту вербално, па дури дека сопругот никогаш не кренал рака на неа и дека е внимателен.

Ацевски вели дека не го ни повишил гласот кон неа.

Веќе извесно време живееме одвено и таа вчера дојде дома и рече дека сака да остане тука поради децата. Реков дека тогаш јас ќе си одам, а синовите сакаа да дојдат со мене.Тука настана недоразбирањето, по што таа се јави во полиција“, вели Ацевски за Плусинфо

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Почина актерката Неда Арнериќ

Познатата српска актерка Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст, објави Телеграф.рс. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан,…