Browsing Category

Економија

54 posts
Повеќе

Струјата ќе поскапи 13 отсто ако РКЕ ги прифати барањата од компаниите, одлуката ќе се знае околу 20 јуни, вели Бислимоски

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) до 20. следниот месец ќе ја соопшти одлуката за колку отсто ќе поскапи…
Повеќе

Државава се подготвува за „увоз“ на работна сила од странство, издадени работни дозволи за лица од Непал и Пакистан

Од почетокот на годинава заклучно со вчера од страна на Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија (АВРСМ)…