Месец: м.г

102 posts
Повеќе

Kлучните симптоми на британскиот сој според кој се разликува од оригиналниот

Постојат суптилни разлики помеѓу симптомите на новиот сој на коронавирусот (британскиот) и оригиналната верзија на коронавирусот. Според најновите…
Повеќе

Пресуда за „Таргет-Тврдина“: Мијалков – 12 години затвор, Јанкулоска – 4, Грујовски и Бошковски – по 15 години

Одлуката ја донесе донесе петчлениот судечкиот совет во состав: Џенета Бектовиќ како прв судија, Владимир Туфегџиќ како втор…