Месец: м.г

98 posts
Повеќе

Максим Димитриевски прогласи победа во Куманово, Стевчо Јакимовски во Карпош

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, прогласи победа. Актуелниот градоначалник Димитривески на својот фејсбук-профил објави видео…
Повеќе

На Клиниката за неврохирургија воведена иновативна метода во лекување на пациенти со мозочно крварење

Министерството за здравство информира дека утрово на УК за Неврохирургија, се воведе нова метода во лекување на пациенти…