Месец: м.г

84 posts
Повеќе

ПО НАЈАВАТА ЗА ТОПЛОТЕН БРАН: Донесени нови мерки, кој се е ослободен од работа

Министерството за здравство објави препораки за заштита согласно добиените информации од метео-алармот на Управата за хидрометеоролошки работи целата…
Повеќе

(Видео) Параглајдерист се заглави на дрво во близина на Љубаништа, интервенираше Планинската спасителна служба од Охрид

Вчера, оперативниот центар на Планинската спасителна служба при Црвен Крст Охрид бил алармиран од посетител на плажата во…
Повеќе

Од денеска пријавување за вакцинирање против ковид-19 во домашни услови – еве кои се броевите

Министерството за здравство информира дека од денеска започна пријавувањето за вакцинација на граѓани во домашни услови. Граѓаните кои…