Месец: м.г

37 posts
Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНИ ДЕТАЛИ од истрагата на приведените за крвавиот четврток: Кога примил решение за притвор, му кажале дека мајка му умрела

Драма се случувала синоќа во Основниот суд 1 во Скопје кога еден од осомничените во доцните вечерни часови…
Повеќе

МОНСТРУМ

Случајот Монструм никогаш не сакав да го нарекувам баш како Монструм. Додека го следев во судница и надвор…
Повеќе

Терористичко загрозување на уставниот поредок е пријавата против Чавков , Мукоски , Арнаудов и уште 33 уапсени

Триесет и шестмина се гонат за Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста, соопшти пред малку Јавното обвинителство.…