Груевски повикува на протест пред Кривичен

Лидерот на опозицијата по апсењето на пратеници на ВМРО – ДПМНЕ повикува на протест пред Основниот суд 1 во Скопје. Протестот е закажан за 13.30.
“Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат на протест пред Основниот суд Скопје во 13:30 часот”, објави на својот фб профил Груевски.

Total
0
Shares
Поврзани објави