Browsing Category

Свет

293 posts
Повеќе

Главниот директор на украинската нуклеарна централа Запорожје под руска окупација е уапсен од руската патрола

Главниот директор на украинската нуклеарна централа Запорожје под руска окупација е уапсен од руската патрола, објави Енергоатом, државната…
Повеќе

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати – Зеленски : Крвожедни ѓубриња

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр…
Повеќе

Огромни количини природен гас во форма на меури излегоа на површината на Балтичкото Море – ЕУ смета дека е саботажа од Русија

Огромни количини природен гас во форма на меури излегоа на површината на Балтичкото Море во делот каде поминуваат…
Повеќе

Во Русија, вооружен напаѓач во училиште застрела 5 ученици, двајца наставници и двајца вработени во обезбедувањето

Во градот Ижевск во централна Русија, вооружен напаѓач во училиште застрела 5 ученици, двајца наставници и двајца вработени…