Месец: м.г

88 posts
Повеќе

Нинџа, пред судот признал дека му помогнал во бегството на поранешните разузнавачи, Горан Грујевски и Никола Бошкоски

Осудениот на ниска казна за упадот во Собрание што се случи на 27 април, Александар Василевски Нинџа, пред…
Повеќе

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати – Зеленски : Крвожедни ѓубриња

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр…
Повеќе

Огромни количини природен гас во форма на меури излегоа на површината на Балтичкото Море – ЕУ смета дека е саботажа од Русија

Огромни количини природен гас во форма на меури излегоа на површината на Балтичкото Море во делот каде поминуваат…