Месец: м.г

61 posts
Повеќе

Државава се подготвува за „увоз“ на работна сила од странство, издадени работни дозволи за лица од Непал и Пакистан

Од почетокот на годинава заклучно со вчера од страна на Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија (АВРСМ)…
Повеќе

Утре замрзнување на цените на хигиенските производи, во текот на неделата и на дел од овошјето и зеленчукот

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска најави дека најверојатно утре, на владина седница, ќе се донесе одлука за…
Повеќе

За девет предмети ќе се бара екстрадиција на Груевски, Македонија ќе ја убедува Унгарија ветувајќи добри услови во затворот во кој ќе го сместат

Ново барање за екстрадиција на експремиерот Никола Груевски ќе биде упатено од министерот за правда, Кренар Лога. Тој…