Browsing Category

Крими библиотека

359 posts
Повеќе

Актерката Силвија Стојановска осудена на 3 и пол години затвор за транспорт на 700 килограми кокаин – до правосилност на пресуда оди на слобода

Затворска казна од 3,6 години доби актерката Силвија Стојановска за транспортот на 700 килограми кокаин од Колумбија, Шпанија.…
Повеќе

Караџиќ префрлен во затвор на островот Вајт: Таму биле чувани сериски убици и јоркширскиот “Џек трбосек”

Поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ е префрлен од Хаг во британски затвор на островот Вајт, на…
Повеќе

Имаа скромен дом а потоа одеднаш направија базен во дворот – Соседите проговорија за лажниот хирург и неговата мајка

Масерот Сава Кнежевиќ (23) и неговата мајка, цвеќарката Данијела (49), извршиле десетици процедури во последните година и половина,…