Месец: м.г

87 posts
Повеќе

Во терористичките напади на аеродромот во Кабул загинаа 90 лица – Бајден : ќе ве натераме да платите

Во терористичките напади на Меѓународниот аеродром „Хамид Карзаи“, во авганистанската престолнина Кабул, според последните податоци, загинаа 90, а…
Повеќе

Почина дресерот Ристе од Велес, неговата последна порака од болница е до оние кое не веруваат во вакцина и ковид

Во велешката болница на инфективното одделение утринава на 54-годишна возраст по чина велешанецот Ристе Гиовски, сопственик на стационарот…