Browsing Category

Моја приказна

639 posts
Повеќе

Ти замина, ама спаси најмалку четири животи: Битолчанецот Пеце е донорот кому јавноста му оддава почит!

Завчера беше направена мултиорганска трансплантација на органи во којашто еден пациент доби срце, еден пациент доби црн дроб,…
Повеќе

Трифун е момчето кое загина од гром, имаше 17 години, прооде со јагнинњата, работеше со трактор, ги молзеше овците, а потоа одеше на училиште

Малолетник од гевгелиското село Негорци вчера загина од удар на гром откако овој регион бил зафатен од силно…
Повеќе

(ВИДЕО) Лила Филиповска за канцерот: Најтешката работа ми беше да му кажам на мојот син – кога ми ги кажаа резултатите, тој беше со мене и јас му реков „Сине канцер е ама ќе го средиме“

Каде е свеста на пациентите кои дозволуваат да бидат прегледани од радиолог? Ние имаме проблем со свеста кај…
Повеќе

СОМНЕЖОТ СЕ РОДИ КОГА ПОСЛЕ 4-ТА ПРИМЕНА „ХЕМОТЕРАПИЈА“ НЕ Ѝ ПАДНА КОСАТА – потресна исповед

Не стивнуваат реакциите од семејства чии блиски починале од карцином на клиниката за онкологија.  „Мојата мајка, 62 години,…
Повеќе

Од болеста од кој почина Кико, никој не се излекувал – животниот век е околу 24-25 години, вели доктор Лазаров

Докторот Ненад Лазаров на Фејсбук сподели повеќе информации поврзани со болеста на Кико, момчето за кое се обедини…
Повеќе

АКО НЕ УСПЕАВМЕ ДА ГО СПАСИМЕ КИКО, СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ УСПЕЕМЕ ДРУГО ДЕТЕ: Јутуберот Стефан со емотивна порака

Веста за смртта на младиот Кристијан Коцев – Кико од карабинското село Долни Балаван ја потресе македонската јавност.  Тажната…
Повеќе

Кико почина

Иако беа собрани парите за лекување во Турција малиот Кико од Долни Балван почина. Не издржа да замине…