Месец: м.г

133 posts
Повеќе

Обвинителство : Исчезнатиот Пино убиен со куршум во глава во Арачиново, телото фрлено во дупка во Љуботен

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинитлство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано…