Month: м.г

53 posts
Повеќе

Стојанче Стоилов позитивен на ковид

Македонската ракометна репрезентација вечерва против репрезентавија на Црна Гора на Европското првенство игра без Стојанче Стоилов. Кружниот напаѓач…
Повеќе

Ѓоковиќ пак во притвор

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ повторно е сместен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе остане до официјалното сослушување…
Повеќе

Парно ќе има !

Проблемот со снабдување топлинска енергија во Град Скопје и во општините е решен и домаќинствата до крајот на…