Месец: м.г

88 posts
Повеќе

(Видео) Љубљана под вода

Силното невреме што ја зафати Словенија синоќа поплави над 500 згради само во Љубљана, пишува 24ur. Дежурните служби…
Повеќе

Убиен полицаец во Велес

Полицаецот А.Р  од Велес бил убиен откако бил прободен со нож. Убиство се случило во домот на неговата…
Повеќе

Жалам што останав жив , ако имам можност пак ќе се самоубијам: Таткото убиец од Хрватска кажа зошто си ги уби трите деца

Уапсен е Харалд Копиц, австрискиот државјанин, кој живее и работи во Загреб, а кој викендов ја згрози хрватската…
Повеќе

Видео: Каролина Ристова Астеруд : Со лисици на клупа бев држена цела ноќ

Почитувани ФБ пријател(к)и, сограѓан(к)и, почитувана јавност, По некои медиуми/ портали е објавено дека сум била уапсена/приведена на меѓународниот…
Повеќе

Бранко Црвенковски: „Македонија е корумпирана држава, нема еднaквост пред законот, нема правда, нема доверба во судството”

Поранешниот премиер и претседател Бранко Црвенковски денеска од говорницата во МАНУ презентираше анализа за состојбите во државата во…