Browsing Category

Разно

561 posts
Повеќе

Уапсениот шеф на Коза Ностра убил 50 луѓе, меѓу кои и двајца судии, има супермаркети на Сицилија, милијарди, и бизнис врски со Берлускони

Италијанските карабинери го уапсија најбараниот мафијашки бос во земјата, Матео Месина Денаро, јави италијанската новинска агенција АНСА. Денаро,…
Повеќе

Сопственичка на погребално претпријатие во САД продавала делови од телата на починатите, осудена е на 20 години затвор

Поранешна сопственичка на погребна куќа во Колорадо е осудена на 20 години затвор, откако беше обвинета за продажба…
Повеќе

Сметките на репортерот на Тајмс, Рајан Мек, новинарот на Пост, Дру Харвел, новинарот на Си-Ен-Ен, Дони О’Саливан и новинарот на Машебл, Мет Бајндер се суспендирани од Твитер

Синоќа Твитер ги суспендираше сметките на неколку истакнати новинари кои неодамна пишуваа за неговиот нов сопственик Илон Маск,…
Повеќе

Експертите предупредуваат: Навивачи од Катар се враќаат со „камила грип“ – може да биде смртоносен, ова се симптомите

Некои навивачи покажуваат симптоми ја „камила грип“, потенцијално смртоносна инфекција на која предупредува британската Агенција за здравствена безбедност.…