Месец: м.г

63 posts
Повеќе

„Коста К. не можел ова да го осмисли без поддршка од возрасен“: Став на правниот застапник на родителите на убиените деца

Во Вишиот суд во Белград вчера започна судењето на родителите на момчето убиец од ОУ „Владислав Рибникар“. Против…
Повеќе

И советник на Алијансата за Албанците меѓу уапсените во полициската акција во Грчец, партијата го суспендираше

Во вчерашната акција на полицијата во која беше сузбиена криминална група во селото Грчец, инволвирана во убиства и…
Повеќе

Пресуда за „Ласкарци“: 14 години затвор за возачот на автобусот, сопственикот на „Дурмо Турс“ доби најблага казна од сите обвинети

Вкупно 39 години затвор добија сите обвинети во процесот „Ласкарци“, за несреќата на автобусот на „Дурмо Турс“, во…