видео – Пожарот кај „Порцеланка“ спречен за 100 метри од цистерни со 80 тони плин

МАКЕДОНКА ЗАГИНА КАЈ ЛЕСКОВАЦ Меѓу повредените има и две деца, банкината поминала низ автомобилот

Ангелов: Пристигнаа романските авиони „Спартан“ и „Херкул“, ќе го гаснат пожарот под Солунска глава

Вулин по обидот за атентат врз Трамп: „Нека се подготви Вучиќ“

МОЈА ПРИКАЗНА

Повеќе

Ти замина, ама спаси најмалку четири животи: Битолчанецот Пеце е донорот кому јавноста му оддава почит!

Завчера беше направена мултиорганска трансплантација на органи во којашто еден пациент доби срце, еден пациент доби црн дроб, двајца пациенти…
Повеќе

Трифун е момчето кое загина од гром, имаше 17 години, прооде со јагнинњата, работеше со трактор, ги молзеше овците, а потоа одеше на училиште

Малолетник од гевгелиското село Негорци вчера загина од удар на гром откако овој регион бил зафатен од силно невреме. Сите во шок и…
Повеќе

(ВИДЕО) Лила Филиповска за канцерот: Најтешката работа ми беше да му кажам на мојот син – кога ми ги кажаа резултатите, тој беше со мене и јас му реков „Сине канцер е ама ќе го средиме“

Каде е свеста на пациентите кои дозволуваат да бидат прегледани од радиолог? Ние имаме проблем со свеста кај луѓето. Јас одлучувам кому ќе…

СВЕТ

Повеќе

„Влезе во водата за да ја извади влечката“: Сведоштва за трагедијата во која вчера се удави 15 годишната Марија во Дрина

Малолетното девојче Мarija Ј. (15) се удави вчера во Дрина кај Шабац во 16 часот и 30 минути додека била на плажа со својата тетка, односно…


Dosie.mk е единствен портал од европското семејство на професионални медиуми
Порталот е дел од регистарот на професионални медиуми