Browsing Category

Covid -19

798 posts
Повеќе

Се затвораат сите Ковид центри на интерните клиники во Скопје: Болни од ковид ќе примаат само Институтот за ТБЦ и Инфективната Клиника

Министерството за здравство соопшти дека во последното деноноќие во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 8 нови пациенти…
Повеќе

Кислородната поддршка и дуплата доза антибиотици причина за најголема смртност од Ковид-19 во Македонија?

Високи дози на антибиотици, различни болнички протоколи, неискуство на персоналот во малите градови – се меѓу причините за…