СОБРАНИЕ УТРЕ КЕ ОДЛУЧИВА ЗА ИМУНИТЕТОТ НА СЕДУМ ПРАТЕНИЦИ

Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања утре ќе одлучива за имунитетот на пратениците. Според последните информации се работи за седуммина пратеници кои обвинителството за органозиран криминал и корупција ги сомничи за терористичко загрозување на уставниот поредок а во врска со настаните од 27 април во Собранието.

Total
0
Shares
Поврзани објави