Кривичен под полициска опсада, Чавков осомничен за дела против државата

Кривичниот суд во моментов го обезбедува силно полициско обезбедување кое е распоредено на сите приоди до судот. Полицијата не дозволува пристап освен за странки кои се дојдени на судења. Посебно обезбедување е поставено зад судот каде полицијата не дозволува да се поминува. Во тој дел се гаражите од каде се носат притворени или лица спроведени во Шутка. Во моментов обебзедувањето е поради присуството на Митко Чавков поранешен министер за внатрешни и директор на БЈБ , пратениците Арнаудов, Мукоски и Стевковска , актерот Јовановски како и Горан Ангелов претседател на здружението Ќосето , сите осомничени за организирање помагање и учество во настаните од крвавиот четврток во Собранието. Чавков и останатите се сомничат за дела против државата.

Total
0
Shares
Поврзани објави