Јадеше гулаш а? – Јадев, зашто да не јадам. Има дана за мегдана

Пред почетокот на судењето за рочиштето Насилство врз Општина центар ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, со прашањето „Дали јадел гулаш?“ се пошегува со Александар Трајковски, кој беше на гости кај Никола Груевски во Будимпешта.

Трајковски му одговори: „Јадев, зашто да не јадам. Има дана за мегдана“, по што останатите обвинети кои чекаа да почне рочиштето во чекалницата се изнасмеаја.

Total
0
Shares
Поврзани објави