Апасиев: Четири пратеници, а 3 (битни) министерства!?

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, во однос на договарањето министерски позиции во Владата на својот профил на Фејсбук искоментира:

„ЛДП и ДОМ имаа 4 пратеници, а само 1 (небитно) министерство. Алтернатива има 4 пратеници, а ќе има 3 (битни) министерства!? Само јас ли не го разбирам мазохизмот на либералите и зелените?“.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Дете падна од тераса

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци по што бил пренесен на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски,…