(ВИДЕО) Макрон повторно нападнат, овој пат го погодија со јајце во глава

Макрон при посета на саем во францускиот град Лион беше погоден со јајце во главата, кое за среќа не се скрши. Меѓутоа ова не е прв напад на францускиот претседател. Тој на 8 јуни доби шлаканица од човек во публиката

Францускиот претседател Емануел Макрон беше погоден со јајце во главата за време на посетата на Интернационалниот саем за хотели, угостителство и храна во Лион.

Јајцето се одби од главата на францускиот претседател и не се скрши, а напаѓачот извика „Да живее револуцијата“. Мажот облечен во бермуди брзо беше совладан, уапсен и изнесен од зградата.

Total
1
Shares
Поврзани објави