Дојави за бомби во 10 училишта

Утрово пристигнале нови дојави за бомби на електронските адреси на осум училишта во Скопје и две во Прилеп.

Екипи на Министерството за внатрешни работи (МВР) ги евакуирале објектите и вршат антитерористички проверки.

Total
0
Shares
Поврзани објави