Жена сама пријавила дека го убила сопругот

Денеска претпладне во тетовската полиција 39-годишна жена се пријавила дека половина час претходно го убила невенчаниот сопруг. Таа истакнала дека употребила тврд предмет при убиството на 51 годишниот маж.

-Во 11:35 часот во СВР Тетово А.С. (39) од Тетово пријавила дека околу 11:00 часот во семејниот дом во Тетово извршила убиство на нејзиниот 51-годишен невенчан сопруг А.И. Според пријавеното, во извршувањето на кривичното дело осомничената употребила тврд предмет, информираше портпаролот Марјан Јосифоски.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Почина Амди Бајрам

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Бајрам имаше проблеми со срцето и патеше од диабет, а посмртно…
Повеќе

Кривична пријава за Маленко

Претседателот на Националната пливачка федерација, Александар Филипчев поднесе кривична пријава за Маленко поради измама и злоупотреба. Бранувањата во…