Земјотрес во Македонија

Земјотрес во 1 часот и 27 минути по полноќ е регистриран во југозападна Македонија, со епицентар на 2 километри од Кичево.

Според сеизмолошките станици станува збор за послаб потрес од 2.8 степени по Рихтер. Земјотресот е на длабочина од 2 километри.

Total
0
Shares
Поврзани објави