Инспектори на пазарна, УЈП и финансова влегоа кај увозниците на овошје

Од утрово Државниот пазарен инспекторат со финансова полиција и Управата за Јавни Приходи се на теренски активности низ целата држава контролирајќи ги увозниците на зеленчук и овошје.

Исто така според сознанија на Centar.mk, окупиран е и кванташкиот пазар од инспекторите кои вршат детални контроли.

Повеќе информации во текот на денот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

И денеска нема леб

И денеска на полиците во маркетите нема да има леб, велат пекарите. Тие остануваат на одлуката од понеделникот…