Камерите забележиле како девојчето влегува во кола, набрзо ја нашле мртва: Свирепо убиство во Грција, чичкото признал се

Малата Василики Николопоулу(11) исчезна во неделата вечер во 21.10 часот, а семејството околу 3 часот утрината го пријавила нејзиното исчезнување.

За жал девојчето вчера е пронајдено мртво, со убод во вратот. За убиството се сомничи нејзиниот чичко, кој и претходно бил осудуван за силување на малолетнички. Тој наводно во полиција го признал убиството.

Ја одведов во нива и ја убив со штрафцигер, наводно рекол осомничениот чичко после апсењето.

Според локалните медиуми, осомничениот чичко, не го навел мотивот за убиството.

Откриено е дека чичкото вчера утрото одел да ги теши родителите на убиеното девојче, додека се уште верувале дека е киднапирана. Истовремено на социјалните мрежи делел информации „амбер алерт“, за нејзиното исчезнување.

Total
0
Shares
Поврзани објави